فعالیت تبلیغاتی نامزدها از طریق فضای مجازی و صدا و سیما انجام می شود

فعالیت تبلیغاتی نامزدها از طریق فضای مجازی و صدا و سیما انجام می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز خبرداد:

فعالیت تبلیغاتی نامزدها از طریق فضای مجازی و صدا و سیما انجام می شود

۲۱ شهریور ماه انتخابات در حوزه های کرج؛ فردیس و اشتهارد با رعایت نمودن پروتکل های بهداشتی انجام می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: به منظور برخورداری یکسان نامزدهای مرحله دوم انتخابات از امکانات تبلیغی و کنترل نحوه تبلیغات نامزدها در صدا و سیما و فضای مجازی کمیسیونی به نام کمیسیون تبلیغات با عضویت رئیس ستاد انتخابات استان، رئیس هیات نظارت استان و مدیر کل صدا و سیمای استان تشکلیل می شود و اولین جلسه آن جهت برنامه ریزی و هماهنگی تشکیل شده است.

به گزارش آوای میهن نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، نورمحمد فردی با بیان این مطلب اظهار داشت: بنابراین هر یک از نامزدهای انتخابات مرحله دوم می توانند شخصا به طور مساوی از امکانات صدا و سیمای مرکز استان استفاده نمایند.

وی افزود: برنامه های تبلیغاتی رادئویی و تلویزیونی نامزدهای انتخابات باید قبل از پخش ضبط شود و از نظر کمیسیون تبلیغات بگذرد.

معاون استاندار تصریح کرد: در هر صورت هر یک از نامزدهای می توانند با همکاری و نظارت صدا و سیما یک برنامه تبلیغی به مدت ۳۰ دقیقه شامل ۵ دقیقه تیزر و بیوگرافی و ۲۵ دقیقه گفتگو با سوالات یکسان تولید کنند برنامه های تولیدی حداقل سه نوبت از تلویزیون و سه نوبت از رادیو پخش می شوند.

رئیس ستاد انتخابات استان تصریح کرد: روز و ساعت و پخش برنامه ها بر اساس قرعه و با حضور نامزدها یا نمایندگان آنها توسط کمیسیون تعیین می شود.

فردی اضافه کرد: زمان فعالیت تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی ۸ روز قبل از اخذ رای پنج شنبه ۱۳ شهریور شروع و تا ۲۴ ساعت قبل از اخذ رای یعنی ساعت ۸ صبح پنج شنبه ۲۰ شهریور ادامه خواهد داشت.

وی افزود: نامزدهای انتخابات به طور یکسان مشمول دستور العمل بوده و صدا و سیما نیز فقط باید برنامه های ارئه شده را پخش نماید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: صدا و سیما به منظور افزایش مشارکت مردم در انتخابات برنامه های تبلیغی و تهیجی تولید و پخش نمایند.

وی در خصوص آموزش و رعایت کردن پروتکل های بهداشتی نیز تصریح کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی توسط فرمانداران و بخشداران حوزه های انتخاباتی باید صورت گیرد.

Share this post