معاون رییس جمهور: از گرفتن انتقام خون شهید سلیمانی کوتاه نخواهیم آمد

معاون رییس جمهور: از گرفتن انتقام خون شهید سلیمانی کوتاه نخواهیم آمد

 

معاون امور مجلس رییس جمهور با بیان اینکه دست از سرآمریکا برای به شهادت رساندن سردار سلیمانی برنمی داریم ، گفت که از گرفتن انتقام خون این شهید بزرگوار کوتاه نخواهیم آمد.

سید محمد حسینی  در یادواره شهدای مقاومت با محوریت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در کرج افزود: زمانی که رهبر حکیم انقلاب تا این مقدار به معرفی ابعاد شخصیت سردار شهید سلیمانی تاکید دارند، ما نیز باید در این زمینه به ویژه برای معرفی به نسل جوان بیشتر تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه افتخارمان این بود که از سال ۶۰ در خدمت سردار بودیم ، اظهار داشت: ۴۰ سال با ایشان مانوس و از وجود نورانی شان در دوران دفاع مقدس و هم در عرصه های فرهنگ و رسانه در داخل و خارج از کشور بهره می بردیم، در واقع سردار سلیمانی انسانی تک بعدی نبود، این در حالی است که قهرمانان و دلاورانی داشتیم که در یک عرصه درخشش داشتند اما شهید سلیمانی ابعاد گوناگونی داشت.

حسینی ادامه داد: به همین منظور بایستی تلاش کنیم تا این شهید والامقام  را بیشتر شناخته و در مسیر سردار دل ها  حرکت کنیم، اگر چه فاصله زیادی داریم اما تلاش خود را باید انجام بدهیم.

وی با اشاره به اینکه به تعبیر رهبری نباید سردار را به عنوان یک فرد تلقی کرد ، بیان داشت: در واقع سردار سلیمانی را باید به عنوان یک راه، مدرسه و یک مکتب که به صورت دایم می توانیم از آن درس فرا بگیریم نگاه کرد، جرا که هنوز ناگفته های بسیاری در خصوص این شهید وجود دارد.

حسینی با اشاره به پخش مستندی در خصوص روستای محل تولد سردارسلیمانی  گفت: در این مستند دیدید که چگونه یک چهره بلند آوازه مقاومت به مردم روستایش و خانواده ها توجه دارد که نشان دهنده این مساله است که چه برکتی دارد زندگی یک فرد که می تواند اینگونه تمام ابعاد مانند خانواده شهدا و فرزندان شهدا را ببیند.

معاون امور مجلس رییس جمهور ادامه داد: سردار سلیمانی عمر خود را هدر نداد و از روزها، هفته ها، ساعت ها، دقیقه ها و ثانیه ها استفاده کرد  و موجب می شود که اینچنین اوج بگیرد، در واقع این محبوبیتی به وجود می آید که پاداش دنیا است، این در حالی است که خیلی ها تلاش می کنند که مشهور و محبوب دل ها بشوند اما چه کسی می تواند مانند سردار شود.

حسینی گفت: پس از آن بدرقه باشکوه امام راحل(ره) دیگر سراغ نداریم که اینگونه مردم به عشقش بیایند چرا که وقتی کسی خالص، عبد صالح خدا، و اهل ایثار و فداکاری شد، امنیت را برای مردم به ارمغان آورد و عمرش در جهت خدمت به مردم بود، مردم نیز اینگونه پاسخ می دهند و به این شکل ابراز همدری و همراهی می کنند.

وی با بیان اینکه ما نیاز به این داریم  مکتب سردار سلیمانی را که همانا مکتب علوی، فاطمی ،  حسینی، رضوی و مهدوی  است را به خوبی بشناسیم، تاکید کرد: اینکه چگونه اسلام می تواند اینگونه انسان هایی را تربیت کند که این مساله نکته مهمی است، در این بین در این مکتب ابعاد مختلفی وجود دارد از جمله اینکه در آن حکمرانی بر اساس سیره علوی مطرح است که این شهید بزرگوار یک مدیر تراز جمهوری اسلامی و مدیر بحران در سختی ها و گرفتاری ها بود، اگر چه ممکن است که انسان در یک مکان آرام و با  آرامش تصمیم بگیرد اما اینکه در زیر بمباران و زمانی که عزیزترین نیروهایش در مقابل دیدگانش به شهادت برسند در یک نبرد نابرابر چه در جنگ هشت ساله و چه در سوریه، عراق، فلسطین، لبنان  در این مواقع تصمیم گیری  و روحیه دادن کار سختی است.

حسینی با اشاره به  جنگ ۳۳ روزه لبنان گفت: دیدید که سید حسن نصرالله بیان کردند که شهید سردار سلیمانی  در کنار ما بود تنها یک بار به ایران آمد برای ارائه گزارش به حضرت آقا و در یافت پیام و برگشتند، این در حالی بود که این شهید والامقام  می توانستند بیان کنند که چه تاثیری دارم، اما تاثیر زیادی داشتند در طراحی ایستادگی، مقاومت و پایمردی و هم در روحیه ای که به آنها می داد، در هر جایی که حضور داشتند یک شور و نشاطی در رزمندگان ایجاد و موجب  دلگرمی می شدند،  رزمندگان اسلام اگر در محاصره کامل قرار داشتند با حضور سردار  دل ها صحنه را خالی نمی کردند؛  این  موضوعات را پیشمگران کرد، ترکمن ، اهل سنت و شیعه  بیان کرده اند.

وی ادامه داد: زمانی که سردار  دل ها در جمع  رزمندگان حضور می یافت روحیه می گرفتند و دشمن نیز تضعیف می شد، چرا که اگر انسان از خدا بترسد دیگر ترس برایش مفهومی ندارد، در واقع دیگران از آن می ترسند همانگونه که  اسم سردار سلیمانی لرزه به تن ژنرال های غربی می انداخت.

معاون رییس جمهور در ادامه با اشاره به شهادت شهید سلیمانی توسط آمریکایی ها عنوان کرد: این کشور مدعی صلح و حقوق بشر به بیش از ۶۰ کشور دنیا حمله کرده است و هنوز خود را داعیه دار صلح می داند.

حسینی با اشاره به اینکه با این وجود هنوز یک عده ای آمریکا قبله آمالشان است به بیان خاطره ای به نقل از یکی از دیپلمات ها پرداخت و گفت:  یکی از  وزرای وقت آمریکایی عکس بزرگی از سردار سلیمانی در اتاق خود نصب کرده بود که مایه تعجب برای شاهدان بود و این وزیر در پاسخ  چرایی عکس بیان کردند که این عکس را گذاشته ایم که همیشه به یاد داشته باشیم که چه کسی در خاورمیانه نقشه های ما را نقش بر آب می کند که هر چیزی که ما طراحی می کنیم یک نفر که مرد میدان است این نقشه ها را به هم می ریزد.

وی با بیان اینکه بسیج امروز جهانی شده  است، خاطر نشان کرد: از لشکر فاطمیون، زینبیون گرفته تا حشد الشعبی در سوریه و حزب الله، حماس، جنبش اسلامی و دیگر جنبش ها را یک نفر هست که آنها را ساماندهی و تقویت  و به قول وزیر وقت آمریکا نمی توانند کاری بکنند.

معاون رییس جمهور با اشاره به تشکیل داعش توسط آمریکایی ها عنوان کرد: آمریکایی ها خودشان اعتراف کردند که  داعش را به وجود آورده اند، خانم کلینتون در خاطرات خود می گوید که ما از کشور به کشور رفتیم و از ۱۲۰ کشور نیرو برای داعش  ساماندهی کردیم تا  جنگ نیابتی صورت بگیرد چرا که اینها حریف جبهه مقاومت و مسلمانان نیستند که به صورت مستقیم بجنگند به همین منظور این گروه ها را به راه انداختند.

حسینی ادامه داد: این در حالی است که ترامپ نیز در تبلیغات انتخاباتی خود بیان کرد که داعش ساخته اوباما بود، در واقع داعش را با هدف سیطره پیدا کردن ایجاد کردند اما یک غیور مرد، دلاور و سلحشور نقشه های آنها را نقش بر آب کرد.

وی با بیان اینکه سبک فرماندهی و شیوه سردار شهید سلیمانی باید در دانشکده های مدیریتی و نظامی تدریس  شود،  تاکید کرد: عملیات های مختلفی از جمله بیت المقدس که موجب فتح خرمشهر شد، کربلای پنج و در عملیات هایی که در عراق و سوریه انجام شد همگی نیاز است تا به آنها پرداخته شود، این در حالی است که این تنها یک بعد از سردار است این موفقیت سردار در جنگ سخت و نظامی بود در واقع در جنگ نرم نیز ایشان فرمانده و طلایه دار بود و کارهای زیادی انجام داد.

حسینی با اشاره به تاکید سردار دل ها  به انجام کارهای فرهنگی گفت: وی  می دانست که اگر درست کار نکنیم و فقط بحث نظامی باشد ممکن است بهره برداری هایی  صورت بگیرد و به گونه ای دیگر مسایل را بیان و حقایق را وارونه نشان بدهند؛ به همین منظور سردار بیان می کردند که باید رسانه  را داشته باشیم، کار فرهنگی انجام دهیم، تئاتر و برنامه های نمایشی نیز داشته باشیم و از ابزارهای مختلف نیز استقاده کنیم.

معاون رییس جمهور در ادامه به بیان خاطره ای از هفته فرهنگی در لبنان اشاره  کرد و افزود: در حاشیه این برنامه فرصتی فراهم شد تا در خدمت دبیر کل قهرمان حزب الله سید حسن نصرالله رسیدیم، وی گفتند  که  کارهای فرهنگی و هنری بسیار خوب است که موجب شده تا همه جذب شوند.

وی ادامه داد: در واقع جاذبه سردار سلیمانی به تعبیر شهید بهشتی حداکثری بود به عبارتی از همه می خواست که حضور بیابند، که این باید هنر ما باشد هنر حزب اللهی ها این باید باشد که دیگرانی نیز بر اثر تبلیغات و القایات ماهواره ها ، رسانه های بیگانه و فضای مجازی فاصله گرفته اند باید بتوانیم همه آنها را جذب و نه اینکه طرد کنیم.

حسینی با اشاره به تشییع جنازه سردار شهید سلیمانی گفت: در این مراسم باشکوه تمام اقشار آمده بودند و فقط حزب اللهی و مسجدی ها نبودند به همین منظور باید همین گونه عمل کنیم، در واقع مغناطیس شخصیت حاج قاسم جاذب بود و تمام فطرت های پاک به سمت خود جذب می کرد.

وی با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی در واقع تعلقی به دنیا نداشت و وارسته از همه وابستگی ها بود ، افزود: در واقع سردار به خوبی می دانست که از کجا آمده، چه ماموریت و رسالتی در این ۶۳ عمر پر برکت خود دارد و به چه سمت و سویی در حال حرکت است، وی همیشه نسبت به کاروان شهدا که از این شهید بزرگوار پیشی گرفته اند غبطه می خورد، لذا از یک میدان به میدان دیگری و از صحنه رزمی به صحنه رزم دیگری می رفت تا اینکه به آرزوی دیرینه خود دست پیدا کند، شهید سلیمانی مشتاق شهادت بود چرا که می دانست شهدا چه جایگاه رفیعی دارند.

حسینی در ادامه اظهار داشت: سردار سلیمانی  حدود پنج بار زخمی شد، با وجود زخمی بودن مقاوم و انگار که نه انگار اتفاقی افتاده و حتی حاضر نبود که کسی متوجه شود که مجروح شده است و تا روزهای آخرترکش هایی که در بدنشان بود سبب درد و رنج بود، اما میدان جنگ را ترک نکرد، این در حالی بود که  افرادی داشتیم که در همان سال های اولیه جنگ دنبال زندگی خود رفتند یا حتی هشت سال در جنگ بودند اما بعد از جنگ گرفتار مسایل دیگر شدند، اما سردار حدود ۴۱ سال بعد از انقلاب از وقتی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست در کردستان زمانی که مربی آموزشی بود و در عملیات ها زمانی که هنوز لشکری، ثارالله نداشت به تدریج گردان، تیپ و کم کم به یک لشکر تبدیل شد و آن چهره محبوبی که سردار داشت افراد را از اقصی نقاط مختلف استان جذب و ساماندهی می کرد.

معاون رییس جمهور با اشاره به جنگ هشت ساله گفت: گاهی اوقات عملیات ها پشت سر هم بود و از نظر تعداد نیرو گاهی اوقات مشکل داشتیم این در حالی بود که دشمن امکانات فراوانی داشت، همین کشورهای اروپایی که مدعی دموکراسی و صلح هستند مانند آلمان به صدام بمب شیمیایی می دادند و فرانسه تجهیز می کرد.

حسینی در ادامه با بیان اینکه شهادت سردار را یک تروریزم دولتی تلقی می کنیم، تصریح کرد: دست از سر آمریکا بر نمی داریم چرا که اگر ما نیز بخواهیم کوتاه بیاییم جبهه مقاومت در منطقه تلافی خواهند کرد، البته ما به آنها ضربه زده ایم اما ضربه نهایی وقتی است که آمریکا از کل منطقه گور خود را گم کرده و سایه خود را از منطقه کم کند که این کار به تدریج در حال انجام است.

وی افزود: اینگونه نیست که آنها تصور کنند که سردار سلیمانی را حذف فیزیکی کرده اند و دیگر تمام شد اینگونه نیست  زیرا ایشان آثار وجودی شان وجود دارد، در واقع شهادت شان یک حماسه ای برپا کرد و شور و نشاطی به راه انداخت و می بینید که امروز چه وضعیتی در جهان اسلام وجود دارد که همه به این سردار افتخار و این شهید بزرگوار را به عنوان یک قهرمان معرفی می کنند.

حسینی در ادامه با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری که سردار سلیمانی یک چهره ملی و امتی بود تاکید کرد: سردار سلیمانی قهرمان مردم ما و جهان اسلام بود و همگی به آن افتخار می کنند و این آثار وجود دارد که موجب می شود تا دیگران نیز این راه را ادامه بدهند. اینکه فکر می کنند با حذف فیزیکی و ترور می توانند به اهدافشان دست یابند به هیچ وجه درست نبوده و تفکری اشتباه است.

معاون رییس جمهور در بخش یگری از سخنان خود به هوشمندی  سردار دل ها  در مسایل سیاسی اشاره  کردو گفت: برخی بیان می کنند که یا میدان یا دیپلماسی که اینها در برابر هم قرار دارند، وزیر خارجه گذشته ما در مصاحبه ای عنوان کرده بود که گویی اینها جمع شدنی نیست این حاکی از بینش محدودی بود که برخی داشتند در واقع میدان پشتیبان دیپلماسی ما است و اینها در کنار هم هستند ما از موضع قدرت و قوت باید پشت میز مذاکره باید برویم نه از موضع ضعف و عجز، در برابر دشمن که نمی تواند با ضعف رفتار کرد بلکه باید با قدرت دشمن را مغلوب کرد.

حسینی ادامه داد: بر همین اساس سردار سلیمانی هم مرد میدان جنگ بود و هم مرد میدان سیاست، البته سیاست به معنای جناح بازی نبود، بلکه سیاست این بود که با روس ها صحبت و آنها را متقاعد می کرد که نیروی هوایی شان در سوریه کمک کند، همان سوریه ای که رییس جمهور آمریکا اولتیماتوم داده بود که تا فلان تاریخ تمام است و خیلی ها پذیرفته بودند و حتی در خود ایران برخی سیاستمداران ما پذیرفته بودند و بیان می کردند پس اجازه بدهید که بعد از بشار اسد مذاکره کنیم، عنوان می کردند که داعش یک واقعیت است و نمی توانیم آن را انکار کنیم در واقع خودشان را باخته و مرغوب شده بودند اما یک انسان نورانی مانند سردار سلیمانی با تدبیر و درایتی که دارد مذاکره می کند.

وی افزود: در یک مقطعی به دنبال تجزبه عراق به چند کشور بودند ایشان با آن پیشینه، رفاقت و دوستی و توانمندی که داشت صحبت و غائله تمام شد، اینگونه نبود که فقط زور بازو و قوه ابتکار نظامی خود تکیه کند در عرصه دیپلماسی نیز باید دیپلمات ها ما بنشینند و نحوه مذاکره کردن و به نتیجه رسیدن را از این شهید بزرگوار یاد بگیرند.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود به بصیرت حاج قاسم اشاره و تاکید کرد: این شهید عزیز در مسایل سیاسی داخلی ورود نمی کردند اما اگر غائله ای مانند کوی دانشگاه در سال ۷۸ پیش آمد این شهید بزرگوار با چندین نفر از سرداران سختکوش اطلاعیه و هشدار دادند که تحمل نمی کنیم، اینجا دیگر بحث چپ و راست مطرح نبود بلکه یک عده در مقابل نظام، ولایت و رهبری ایستادند و ما دیگر این را تحمل نمی کنیم، کاسه صبر ما لبریز شده است، در آن مقطع یک عده اقدام به تحریک می کردند که خیلی از کسانی که بیان می کردند کشته شدند امروز سر از کاخ سفید درآورده اند آنهایی که گردانندگان اصلی آن قایله و به دنبال این بودند که به سمت بیت رهبری به خیال خودشان حرکت کنند که در اینجا حاج قاسم پای کار آمد.

وی ادامه داد:  در فتنه سال ۸۸ سردار سلیمانی اقدام به روشنگری و با سردمداران فتنه صحبت می کنند، چرا که وی  شخصیتی بود که با مسوولان کشور و سیاستمداران در رده های مختلف ارتباط داشت و ارتباط خود را قطع نمی کرد، آنها را نصیحت کرد که راهشان به ناکجاآباد است، اینکه شما که می گویید همراه امام(ره) هستید پس چرا در حال فاصله گرفتن هستید، در حالی که امام(ره) تاکید کرده بودند که پشتیبان ولایت فقیه باشید و زمانی که می دیدید در آنها تاثیری ندارد این بود که روشنگری و سخنرانی کرد.

معاون رییس جمهور افزود: اینگونه نبود که بیان شود که شما پاسدار هستید، سپاه حافظ امنیت کشور است و اینگونه نبود که تماشاچی بود در حالی که یک عده به دنبال این بودند که کشور را به بیگانگان واگذار کنند پس در جایی که لازم بود بصیرت خود را نشان می داد و بچه های جبهه و جنگ را هدایت که مراقب باشید در زمین دشمن بازی نکنید، این در واقع هوش، ذکاوت و احساس تعهد و مسوولیتی بود که این سردار دلاور اسلام داشت.

وی در بخش پایانی سخنان خود به وصیت نامه سردار سلیمانی  اشاره کرد و گفت: این وصیت نامه یک مانیفست برای نیروهای انقلاب است، در این وصیت نامه از راز و نیاز با معبود شروع می کند و بعد خطاب به گروه های مختلف از خانواده، دوستان، جبهه مقاومت، مردم دیار کریمان، علما و مراجع توصیه هایی می کند و اینکه رهبر فرزانه انقلاب را تنها نگذارید، توصیه هایی که به سیاستمداران می کند که منافع نظام و انقلاب را در دعواهای سیاسی نادیده نگیرید، از تعابیری که استفاده می کند مانند اینکه اینجا خیمه امام حسین(ع) است و اینکه جمهوری اسلامی باید حفظ شود تا بتوان آثار و برکاتش را در سطح جهانی داشته باشد.

حسینی ادامه داد: در این بین وظیفه مسوولان است که بحث های حقوقی خود را دنبال و اینگونه نباشد که بگویند که جنایتی صورت گرفته و ما کاری نمی کنیم بلکه باید این قضیه دنبال شود، هم دولت عراق مسوولیت دارد و تعبیری که رهبری دارد که سردار سلیمانی میهمان شما بود، اما این میهمان در کشور شما آمریکا وی را به شهادت رسانده به همین منظور آنها و ما باید کار کنیم تا این قضیه رها نکنیم.

Share this post