کیفیت پارچه کیسه هوا(ایربک) شرکت صبا بالاتر از پارچه های وارداتی است

کیفیت پارچه کیسه هوا(ایربک) شرکت صبا بالاتر از پارچه های وارداتی است

کیفیت پارچه کیسه هوا(ایربک) شرکت صبا بالاتر از پارچه های وارداتی است

آوای میهن نیوز- خط تولید پارچه کیسه هوا ( ایربگ) با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار زنجان و رییس سازمان تامین اجتماعی در شرکت نخ تایر صبای زنجان آغاز به کار کرد.

مدیرعامل شرکت نخ تایر زنجان در مراسم افتتاح خط تولید پارچه کیسه هوا در این کارخانه گفت: این خط تولید با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد ریال، ظرفیت ۶ میلیون مترمربع و اشتغالزایی ۸۵ نفر راه اندازی شده است.

دکترحسین صنعان ادامه داد: مساحت این واحد تولیدی  سه هزارو ۷۰۰ مترمربع با ۳۵ دستگاه ماشین آلات بافندگی است و بهره برداری از این خط تولید سالانه بیش از ۱۸میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور خواهد داشت.

وی افزود: تولید پارچه کیسه هوا توسط شرکت سرمایه گذاری و توسعه لاستیک از ابتدای امسال آغاز و از تیرماه در پروانه بهره برداری آن اضافه شده است، تولید این پارچه از مواد اولیه نخ نایلون ۶.۶ انجام و با توجه به سفارش مشتریان در ۲ نوع با پوشش و بدون پوشش تحویل می شود.

صنعان با تاکید بر اینکه پارچه های تولیدی در این شرکت مطابق با استانداردهای اروپایی بوده و کیفیت آن بالاتر از پارچه های وارداتی از کشور چین است گفت: محصول تولیدی آن نیز هم اکنون به چند شرکت خودرو ساز جهت تولید ایربگ ارایه می‌شود.

مدیرعامل شرکت نخ تایر زنجان با بیان اینکه این فاز پس از بهره برداری در نیمه اول سال ۱۴۰۱، اشتغالزایی ۲۰۰ نفر را به دنبال خواهد داشت، افزود: هزینه سرمایه گذاری این فاز را سه هزارو ۳۰۰ میلیارد ریال ذکرکرد.

صنعان با اشاره به تغییر تکنولوژی تولید تایر از بایاس به رادیال و به منظور هماهنگی با صنعت روز دنیا، اجرای این طرح را برای صنعت تایر بسیار ضروری و حیاتی دانست و افزود: این کارخانه نقش مهمی در تامین نیاز روزافزون صنعت تایر کشور به ماده اولیه و مهم استیل کورد را ایفا خواهد کرد و نیاز تایر سازان داخلی را تامین خواهد کرد که مهمترین مزیت اجرای طرح است.

شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع لاستیک ( نخ تایر زنجان ) از زیر مجموعه های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ( شستا ) می باشد که به عنوان بزرگترین تولید کننده نخ تایر و منسوجات صنعتی خاورمیانه در شهر زنجان مشغول فعالیت است.

 این کارخانه به عنوان یکی از استراتژیک‌ترین کارخانه ها در صنعت کشور است که نقش کلیدی در زمان تحریم های ظالمانه برای صنعت تایر کشور داشته و بیش از ۸۰ درصد نیاز تایرسازان را تامین نموده است.

این شرکت با ماموریت تولید منسوج استخوان بندی تایر از جنس نایلون ۶ و ۶،۶ برای همه تایرهای سواری و باری، بزرگترین تولید کننده این محصولات در منطقه بوده و تنها کارخانه ای است که چرخه کامل فرآیند تولید نخ تایر را دارد.

 

Share this post