۱۰۷۴۳ میلیارد تومان در قالب ۱۷۲ توافق، رهاورد سفر رییس جمهور به البرز

۱۰۷۴۳ میلیارد تومان در قالب ۱۷۲ توافق، رهاورد سفر رییس جمهور به البرز

میهن نیوز: نماینده عالی دولت در استان البرز با بیان اینکه سفر ریاست محترم جمهور و هیات محترم وزرا نویدبخش تسریع در مسیر آبادانی و توسعه استان شد، گفت: در سفر ریاست محترم جمهور و هیات محترم دولت به استان البرز ۱۷۲ طرح و برنامه توسعه ای با اعتباری حدود ۱۰ هزار و ۷۴۳ میلیارد تومان برای استان مورد تصویب قرار گرفت.

مجتبی عبداللهی با اعلام این خبر، افزود: خدا را شاکریم که با تلاش شبانه روزی در جهت تشریح شرایط استان بویژه بلحاظ زیرساختی و نگاه ویژه و عنایت رییس جمهور محترم توفیق یافتیم که اعتبارات ویژه ای را برای تسریع در مسیر توسعه و آبادانی استان دریافت کنیم.

وی ادامه داد: البته از رییس جمهور محترم تقاضا کردیم که در آینده نزدیک بار دیگر البرز را مقصد سفر خود قرار دهند.

عبداللهی گفت: همچنین پیشنهاد ارتقا ۳ شهر کمالشهر، محمدشهر و ماهدشت به شهرستان نیز مطرح شد که با استقبال رییس جمهور محترم و دستور بررسی ایشان مواجه شد.

وی افزود: مبلغ ۲۳ هزار و ۲۴۴ میلیارد تومان موافقت جهت تخصیص تسهیلات و ۶۱ هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی و بانک ها برای پیشبرد پروژه ها اختصاص خواهد یافت.

استاندار البرز گفت: در این سفر پر خیر و برکت ۱۷۲ طرح و برنامه توسعه ای با اعتباری حدود ۱۰ هزار و ۷۴۳ میلیارد تومان برای استان مورد تصویب قرار گرفت.

وی افزود: بر این اساس برای ۵۴ طرح در بخش زیربنایی استان ۶ هزار و ۶۰۱ میلیارد تومان اعتبار، ۱۰۵ میلیارد تومان تسهیلات و ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی و بانک ها مصوب شد.

عبداللهی گفت: در بخش صنعت و معدن نیز ۶ توافق با اعتباری حدود ۱۵۵ میلیارد تومان و ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات صورت گرفت.

وی افزود: در حوزه فرهنگی و آموزشی و ورزشی نیز ۳۹ توافق با اعتباری حدود هزار و ۷۶۸ میلیارد تومان و در بخش رفاهی و اجتماعی ۱۶ توافق با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان و ۲۰۵ میلیارد تومان تسهیلات مصوب شد.

استاندار البرز گفت: در حوزه بهداشت و درمان نیز ۱۳ توافق با اعتباری بیش از ۷۵۵ میلیارد تومان و در حوزه آب، خاک و کشاورزی ۲۹ توافق با اعتباری حدود ۷۳۸ میلیارد تومان انجام شد.

وی افزود: در حوزه اشتغال ۴ توافق با اعتباری حدود ۳۴۰ میلیارد تومان و تسهیلات به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان و در حوزه های امنیتی، انتظامی و قضایی نیز ۹ توافق با اعتبار ۲۵۱ میلیارد تومان صورت پذیرفت.

عبداللهی گفت: در مجموع نیز سرمایه گذاری و مشارکت بانک ها طی ۲ توافق به ۲۲ هزار و ۸۹۴ میلیارد تومان مورد موافقت قرار گرفت.

وی در پایان ضمن قدردانی از حضور رییس جمهور محترم و اعضای هیات دولت و مجموعه دست اندرکاران میزبانی از این سفر ارزشمند، افزود: از ابتدای مسئولیتم در استان ضمن احصا نیازهای استان در راستای رفع مشکلات و کمبودها مصمم بودم و با اتحاد و انسجام مجموعه مسئولان استان به صورت شبانه روزی برای ارتقا جایگاه استان در حوزه های مختلف تلاش کردیم.

استاندار البرز افزود: اکنون با توجه به مصوبات سفر رییس جمهور محترم به استان، انگیزه مضاعفی یافتیم و برای ارتقا زیرساخت ها و بهبود شرایط و تقویت رفاه مردم بی وقفه برنامه ریزی و اقدام خواهیم کرد.

Share this post