آیین شب قدر درشهرهای قرمز و نارنجی گیلان فقط در فضای باز برگزار می شود

آیین شب قدر درشهرهای قرمز و نارنجی گیلان فقط در فضای باز برگزار می شود

 

استاندار گیلان با قدردانی از مردم برای رعایت توصیه‌های بهداشتی، گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مراسم پرفضیلت شب‌های قدر در شهرهای قرمز و نارنجی صرفاً در فضای باز و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله و با جمعیت محدود برگزار می شود.

به گزارش آوای میهن نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع در جلسه ستاد مدیریت کرونای استان با بیان اینکه از وعاظ و مداحان نیز انتظار می‌رود که از این فرصت برای توصیه به مردم برای رعایت بیشتر دستورالعمل های بهداشتی استفاده کنند، گفت: اطمینان دارم رعایت کامل همه پروتکل‌ها در مساجد و اماکن تعریف شده است.

 وی تصریح کرد : از سویی صدا و سیما نیز باید نسبت به پوشش زنده آیین‌های مذهبی از رسانه استانی در راستای عدم شکل‌گیری اجتماعات انسانی اقدام می کند.

 وی با اشاره به تغییر وضعیت شماری از شهرستان‌های قرمز استان به شرایط نارنجی طی هفته گذشته و نیز افزایش نسبی رعایت توصیه‌های بهداشتی از سوی مردم عنوان کرد: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در گیلان علیرغم فاصله با میانگین کشوری به ۶۲ درصد طی هفته گذشته رسیده است. 

وی ادامه داد: البته شاخص رعایت دستورالعمل های بهداشتی در پاساژها، اصناف و نانوایی‌ها با وجود آنکه بهبودی یافته ولی همچنان با میانگین کشوری فاصله دارد.

استاندار گیلان تصریح کرد: مراعات توصیه ها و رفتار اجتماعی مبتنی بر الزامات کرونایی تا دستیابی به بیش از ۹۰ درصد در سراسر استان، باید جدی گرفته شده و با مراعات دقیق آنها دیگر شهرستان‌های پرخطر نیز تغییر وضعیت یابند.

وی یادآور شد: اگرچه این تغییر رنگ از قرمز به نارنجی، امیدوارکننده است اما باید توجه داشت که این وضعیت نقطه آرامش و اطمینان نیست بلکه باید رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی همچنان با جدیت استمرار یابد.

رئیس ستاد استانی مدیریت کرونا گیلان با یادآوری اینکه تنها راه مطمئن برای قطع زنجیره انتقال ویروس و کاهش ابتلا، رعایت کامل توصیه هاست، گفت: باید مواردی چون پرهیزاز شکل‌گیری اجتماعات انسانی، ترددهای غیرضروری و دیگر الزامات تاکید شده، مورد توجه باشد.

وی بیان داشت: تیم‌های ویژه نظارت، اقدامات کنترلی و بازرسی‌ها برای افزایش مراقبت‌ها و رعایت کامل اصول بهداشتی را تداوم بخشند تا زمینه‌های تهدید بهداشت عمومی، کاهش یافته و به صفر برسد.

دکتر زارع افزود: از کارگروه رسانه و فضای مجازی استان نیز انتظار می‌رود که به‌طور مستمر میزان رعایت توصیه‌ها از سوی شهروندان را اطلاع‌رسانی کرده و با تولید محتواهای آگاهی‌بخش، ارتباط مستقیم توجه به الزامات بهداشتی و کاهش ابتلا به بیماری را تبیین کنند. 

وی خاطرنشان کرد: به طور قطع با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، بار کاری شدیدی که بر دوش کادر پزشکی و درمانی است، تقلیل می‌یابد. 

 استاندار گیلان از مردم خواست تا با اعتقاد کامل نسبت به تغییر سبک زندگی و سازگاری با کرونا اهتمام جدی داشته باشند. 

وی برخی تصمیمات حمایتی امروز ستاد ملی مقابله با کرونا از اصناف و کسب و کارها را نیز تشریح کرد. 

استاندار گیلان همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره معلم شهید استاد مرتضی مطهری، از تلاش‌های همه معلمان و اهتمام آنان برای اینکه فرآیند آموزش در دوران کرونایی دچار ایستایی نشود، قدردانی کرد و روز ملی خلیج فارس را پاس داشت.

در این جلسه هریک از رئیسان کارگروه‌های ذیل ستاد مدیریت کرونای استان به ارائه گزارشی از روند اقدامات پرداختند.

Share this post