به ظرفیت‌های توسعه شهرستان خدابنده توجه کافی نشده است

البرز حسینی

به ظرفیت‌های توسعه شهرستان خدابنده توجه کافی نشده است

صنایع خرد و متوسط بسترهای مناسب برای سرمایه گذاری در خدابنده است

آوای میهن نیوز: نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توجه به ظرفیت‌های شهرستان خدابنده گفت: صنایع خرد و متوسط بسترهای مناسب برای سرمایه گذاری در خدابنده است.

البرز حسینی در جلسه مشترک هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان با نماینده مردم شهرستان خدابنده و همچنین فرماندار این شهرستان که در محل اتاق بازرگانی برگزار شد با بیان اینکه شهرستان خدابنده مملو از استعدادها و ظرفیت‌های بسیاری است که شناسایی نشده است، اظهار کرد: این شهرستان دارای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و آماده توسعه اقتصادی است.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به ظرفیت‌های توسعه شهرستان خدابنده توجه کافی نشده بر لزوم فرهنگ سازی در بخش توسعه اقتصادی این شهرستان تاکید کرد و گفت: توسعه اقتصادی این شهرستان نیازمند مطالعه عمیق است و این شهرستان برای مشاغل خرد بسیار مستعد بوده و دارای ظرفیت‌های بسیاری است.

وی با بیان اینکه در کنار وجود برخی از ظرفیت‌های خوب در استان اما به برخی از ظرفیت‌های استان توجه کافی نشده و مغفول مانده است، ابراز کرد: شهرستان خدابنده می‌تواند یکی از بهترین تولیدکنندگان قطعات بتنی بوده، می‌تواند در بخش صنایع کشاورزی که فرصت ویژه است شکوفا شده، در صنایع فرش و گردشگری نیز ظرفیت‌های مطلوبی وجود دارد اما نیازمند فرهنگ‌سازی در حوزه سرمایه‌گذاری در این شهرستان است.

حسینی با تاکید بر اینکه در بخش معادن نیز شهرستان خدابنده نیازمند کار مطالعاتی و شناسایی دقیق است، خاطرنشان کرد: معافیت‌های مالیاتی و سرمایه‌گذاری خوبی برای حضور سرمایه‌گذاران در این شهرستان وجود دارد با وجود ظرفیت بسیار خوب در این شهرستان اما کار عملیاتی و فراهم کردن زیرساخت‌ها می‌تواند حائز اهمیت باشد.

وی در پایان از آمادگی مسؤولان شهرستان برای رفع موانع حضور سرمایه‌گذاران و توسعه اقتصادی در این شهرستان خبر داد.

 جواد تاراسی فرماندار شهرستان خدابنده نیز در این جلسه با اشاره به اینکه راه توسعه اقتصادی در خدابنده  آغاز و در چند وقت اخیر سرعت گرفته است، ابراز کرد: بازگشایی مسیر شهرستان خدابنده به همدان تسریع شده و در مراحل پایانی خود قرار دارد.

تاراسی از توسعه همکاری با اتاق بازرگانی زنجان و برنامه‌ریزی در این حوزه خبر داد و ابراز کرد: کشاورزی ظرفیت بسیار بالقوه‌ای برای شهرستان خدابنده محسوب می‌شود، اما این حوزه نیازمند آموزش بازرگانی، فروش، صادرات و برنامه‌ریزی دقیق در این حوزه است.

Share this post