جمع آوری ۹۲ تابلوی غیر مجاز از جاده‌های زنجان

جمع آوری ۹۲ تابلوی غیر مجاز از جاده‌های زنجان

آوای میهن نیوز – رییس اداره سرمایه‌گذاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: ۹۲ تابلو و بیلبورد غیرمجاز در راه‌های استان با هدف پیشگیری از حوادث رانندگی جمع آوری شد.

حسن کلانتری در گفت و گو با خبرنگارما افزود: بر اساس قانون ایمنی راه‌ها، نصب هرگونه تابلوی تبلیغاتی و اختصاصی در حریم راه‌ها باید با مجوز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با توجه به قوانین مربوط چون مکان‌یابی صحیح محل نصب تابلو، فاصله از لبه جاده و حادثه‌خیز نبودن محل انجام گیرد.

وی، دلیل اصلی جمع‌آوری تابلوهای نصب شده در جاده ها را غیر مجاز بودن این تابلوها عنوان کرد و گفت: ضروری است متقاضیان قبل از نصب تابلوهای تبلیغاتی در حاشیه راه‌ها نسبت به اخذ مجوز مطابق با استانداردهای لازم از اداره کل راهداری اقدام کنند.

این مسوول ادامه داد: برچیده شدن تابلوهای غیر مجاز ضمن اینکه بهبود نمای بصری جاده‌های استان را به دنبال دارد در کاهش بار ترافیک و تصادفات جاده ای، تاثیرگذار است.

به گفته رییس اداره سرمایه گذاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان، گاهی اوقات برخی افراد بدون توجه به قوانین و مقررات اقدام به نصب تابلوهایی اختصاصی در حاشیه راه ها می کنند که خلاف مقررات است.

وی اضافه کرد: به طور قطع این اقدام موجب دیده‌ نشدن تابلوهای علائم راه‌ها و در نتیجه اختلال در تردد ایمن وسایل نقلیه و بروز سوانح رانندگی می‌شود.

کلانتری شمار تعداد تابلوهای اخطاری، انتظامی و راهنمای مسیر در راه های ارتباطی استان را بالغ بر ۴۰ هزار عدد و هفت هزار متر مربع تابلوهای اطلاعاتی و پیش آگاهی در ابعاد مختلف ذکر کرد.

وی اظهار داشت: هر کدام از این تابلوها با هدف هدایت رانندگان به مسیری صحیح، افزایش ایمنی در جاده ها و کاهش خطرات جاده ای نصب شده است.

این مسوول یادآور شد: این اداره کل با تلاش ادارات تابعه ضمن اخذ حکم قضایی و همکاری نیروهای انتظامی استان به صورت مداوم اقدام به جمع آوری تابلوهای تبلیغاتی غیر مجاز از حریم جاده های استان می کند.

Share this post